Rękawice lateksowe
Lateks to najpopularniejszy materiał, z którego produkuje się rękawice jednorazowe. Rękawice lateksowe są wygodne i zapewniają doskonałą ochronę rąk.

COMFORT - rękawice lateksowe pudrowane STERYLNE (1 para)
Lateksowe, lekko pudrowane rękawice do długotrwałej pracy.

COMFORT PF - rękawice lateksowe bezpudrowe zabiegowe - rozm. S (100 szt.)
Rękawice lateksowe, bezpudrowe. Zalecane dla osób ze skłonnością do alergii.

DERMAGEL - Rękawice lateksowe bezpudrowe STERYLNE (1 para)
Chirurgiczne bezpudrowe rękawice lateksowe z wewnętrzną warstwą polimerową, zalecane dla osób za skłonnościami do alergii.

DERMAGEL GYNO - Rękawice lateksowe bezpudrowe STERYLNE (1 para)
Chirurgiczne bezpudrowe rękawice lateksowe z wewnętrzną warstwą polimerową, teksturowane w celu poprawy chwytności, z dłuższym mankietem.

MAXITEX - Rękawice lateksowe pudrowane sterylne - rozm. 7,0 (1 para)
Rękawice lateksowe, pudrowane, stosowane w zabiegach chirurgicznych.

Sensiflex - Rękawice lateksowe, bezpudrowe sterylne (1 para)
Rękawice chirurgiczne, bezpudrowe, lateksowe.

DERMAGEL - Rękawice lateksowe bezpudrowe (100 szt.)
Z wewnętrzną warstwą polimerową. Zalecane dla osób ze skłonnością do alergii.

EasyCare rękawice lateksowe pudrowane (100 szt.)
Rękawice lateksowe, pudrowane. Klasyczne, niezawodne rękawice diagnostyczne.
Nie znalazłeś dla siebie odpowiednich rękawiczek? Zobacz rękawiczki nitrylowe
W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawice Pudrowane oznaczone znakiem PP (powdered) oraz Bezpudrowe oznaczone PF (powder free). Rękawice bezpudrowe zalecane są osobom uczulonym na skrobię kukurydzianą - najczęściej stosowany środek pudrujący wykorzystywany w rękawicach medycznych. Osobom uczulonym na lateks polecamy rękawice ze zmniejszoną ilością białek lateksu oraz rękawice nitrylowe i winylowe.
Sprzedawane u nas rękawice lateksowe są wytrzymałe i elastyczne
Firma Mercator Medical oferuje dobrej jakości rękawiczki, które nie rwą się podczas użytkowania, w przeciwieństwie do wielu modeli innych firm, których produkty próbowaliśmy dystrybuować.
Rękawice lateksowe zgodnie z obowiązującymi normami mają AQL 1.5, co oznacza, że wielkość mikroporów w rękawicach jest mniejsza od patogenów chorobotwórczych i nie pozwala na przenikanie warstwy lateksu. Niektóre rękawice oferują jeszcze wyższy poziom zabezpieczenia na poziomie AQL 1.0 a nawet 0.6.
Rękawice lateksowe skutecznie chronią też personel medyczny przed zakażeniami krzyżowymi, nawet podczas kontaktu z krwią. Krew jest szczególnie niebezpieczna, bo może transmitować wirusa zapalenia wątroby typu B lub C oraz wirusa HIV.
Minusy stosowania rękawic lateksowych
Do minusów noszenia rękawic lateksowych musimy zaliczyć możliwość szybkiego rozwoju nadwrażliwości na białka lateksu. Aby ograniczyć reakcje niepożądane, powiązane zresztą z wykorzystywaniem preparatów dezynfekujących, polecamy Państwu korzystanie ze środków do pielęgnacji dłoni. Odpowiednie nawilżanie dłoni po pracy zamyka pory i nawilża podrażnioną skórę, co utrudnia jej dalszą penetrację.
Ważne jest by używać rękawiczek lateksowych tylko w czystych dłoniach - pozbawionych resztek mydła, substancji dezynfekcyjnych, kremów, czy papieru. Tego typu pozostałości mogą przyczyniać się do mocniejszego tarcia materiału o skórę i wywoływania podrażnień. Innego typu reakcje alergiczne mogą pojawiać się na dłoniach i przedramionach po kilkunastu godzinach od noszenia rękawic lateksowych. Tego typu reakcje powstają w związku z przyspieszaniem wulkanizacji kauczuku naturalnego podczas produkcji rękawic, dlatego rekomendujemy stosowanie wysokiej jakości rękawiczek, kupowanych od sprawdzonych firm. Ostatnim typem nieprzyjemności związanych z noszeniem rękawiczek lateksowych będą natychmiastowe reakcje alergiczne, związane z kontaktem z białkami lateksu. Z tego powodu niektórym osobom zaleca się używanie rękawic z obniżoną ilością białek lateksu, albo nitrylowych. Znaczenie ma oczywiście jakość całego procesu produkcji - szczególnie skuteczność płukania rękawic z białek. Pomocne będzie wykorzystywanie rękawic bezpudrowych. Środki pudrujące (przypominamy, że od talku się odchodzi na rzecz mączki kukurydzianej) zwiększają tarcie skóry oraz przewodnictwo białek i mogą przyspieszać nieprzyjemne reakcje alergiczne. Dla tych osób polecamy głównie rękawice Dermagel Coated, oraz rękawice Comfort Powder free (bezpudrowe)
Po zdjęciu rękawic warto umyć ręce wodą z mydłem o neutralnym pH, pozbawionym zbędnych dodatków (barwników, substancji zapachowych).
Osoby uczulone na lateks nie powinny korzystać z tego typu rękawic. Pracodawca powinien zapewnić im korzystanie z rękawic nitrylowych.
Plusy lateksu
Do plusów rękawiczek lateksowych z pewnością należą właściwości użytkowe. Wytrzymałość, odporność przed przenikaniem drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń oraz wysoka elastyczność i miękkość. W 2002 roku Lateks był wykorzystywany do produkcji ponad 99% procent rękawic chirurgicznych i 85% procent rękawic diagnostycznych. Obecnie ta druga liczba uległa zmianie, lecz nadal nie jest mniejsza niż 60%