Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł

Medisept - informacja o produktach

Szanowni Państwo, z uwagi na warunki handlowe zdecydowaliśmy się wycofać ze sprzedaży asortymentu firmy Medisept.

Ofertę zastąpiliśmy chemią profesjonalną marki Clinex. To preparaty równie wysokiej jakości o zróżnicowanym działaniu odpowiadającym potrzebom różnych użytkowników końcowych.

( ilość produktów: 100 )

Jakie są główne atuty produktów marki Medisept

Medisept to polski producent profesjonalnej chemii przeznaczonej do obiektów medycznych, firm, sektora żywieniowego i produkcyjnego.

Wyroby firmy porównywalne są jakościowo z topowymi markami europejskimi. Posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. To wymóg konieczny dla sprzedaży produktów które są stosowane w gabinetach specjalistycznych oraz w sektorze spożywczym.

Medisept to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich brandów oferujących swoje preparaty w salonach kosmetycznych i tam też często spotkacie Państwo ich wyroby.

Produkty, jak u każdego szanującego producenta są zróżnicowane, dzielą się na środki tańsze o niższej skuteczności przeciwdrobnoustrojowej oraz na preparaty o pełnym spektrum biobójczym. Szerokie spektrum oferuje na przykład Velox Top AF (bezalkoholowy)

Obok chemii przeznaczonej do dezynfekcji powierzchni warto wspomnieć także linię Mediclean - to kompletne zaopatrzenie środków do sprzątania powierzchni.

Linia Mediclean jest kompletnym wyposażeniem do sprzątania rozmaitych obiektów

Preparaty Medisept:

Znajdziecie w nim Państwo podstawowe wyposażenie łazienki jak mydło, preparaty antybakteryjne do rąk preparaty uniwersalne do doraźnego mycia i dezynfekcji podłogi, delikatne środki do czyszczenia powierzchni ponad podłogowych.

Obok tego stoją środki bardziej wyspecjalizowane o konkretnym zastosowaniu, jak na przykład Mediclean MC 220 Glass do mycia szyb i powierzchni szklanych, koncentraty do czyszczenia urządzeń sanitarnych i armatury łazienkowej, a także środki do gruntownego i codziennego czyszczenia podłóg. Są bardzo pomocne w usuwaniu silnych zanieczyszczeń.

Mediclean oferuje także serię preparatów stosowanych w kuchni, albo szerzej w przemyśle spożywczym.

Atutem całej linii produktów Mediclean jest kolorystyczne ułożenie serii, dzięki czemu Użytkownik może szybciej zorientować się do czego preparat służy, a przede wszystkim trudniej będzie mu pomylić środki ze sobą.
  • Kolory zielone - podłogi,
  • Kolory niebieskie - preparaty do czyszczenia, powierzchni ponad podłogowych,
  • Kolory czerwone - armatura sanitarna, toaleta,
  • Kolory pomarańczowe - sektor spożywczy, mycie naczyń sprzątanie kuchni,
  • Kolory fioletowe - środki do mycia lub dezynfekcji dłoni,

 

Obecnie firma Medisept uruchamia linie sprzętu sprzątającego.

 

 

Pytania uzupełniające odnośnie oferty

 

Czy środki do dezynfekcji są szkodliwe?

Środki dezynfekujące mogą być szkodliwe jeżeli zastosujemy jej niewłaściwie z przeznaczeniem. Wyróżniamy tu dwa zasadnicze obszary uszkodzeń:

Wysuszenie skóry, podrażnienie błon śluzowych - kiedy preparat stosuje się niewłaściwie w zbyt dużych ilościach, albo ci kiedyś skóra jest spękana, uszkodzona

Do uszkodzenia powierzchni może dojść jeżeli zastosujemy środki alkoholowe wobec powierzchni wrażliwych na działanie alkoholu. Ten temat szczegółowo opisujemy w dziale preparaty bezalkoholowe

 

Czy można dezynfekować ranę płynem do dezynfekcji rąk?

Nie! Jest to absolutnie zabronione. Preparat dezynfekujący do rąk wykazuje skuteczne działanie jeżeli skóra jest nieuszkodzona. W innym przypadku należy zastosować środek do dezynfekcji ran. Najbardziej łagodne są tutaj lawaseptyki, albo środki oparte o microdacynę (środki ponadtlenkowe)

 

Jak utylizować przeterminowane środki do dezynfekcji

Utylizacja podlega normom ISO 9001/ ISO 27001 i obarczona jest odpowiedzialnością wyznaczonych do tego osób.

Jej celem jest zapewnienie bezpiecznego i zgodnego z przepisami utylizowania odpadów medycznych, a zatem powinna przebiegać zaplanowanych i przygotowanych warunkach.

Chemikalia znakuje się w stosownym kodem odpadu. Przeterminowane środki dezynfekcyjne umieszcza się w żółtych workach z kodem 18 01 06 i oddaje do utylizacji.

Ważne że w każdej placówce zasady te opracowywane są osobno, przy czym sprawdza i zatwierdza je kierownik i dyrektor placówki.

 

Środki dezynfekcyjne należy zwracać uwagę na odpowiednie spektrum działania

Wyższym wymaganiom obarczone są preparaty szpitalne, które muszą zwalczać nie tylko wirusy bezotoczkowe (trudniejsze do dezaktywacji) oraz prątki z spory.

Figurami mocne jest także obarczony obszar chirurgiczny - to z kolei preparaty do dezynfekcji rąk wymagają zwykle przedłużonego czasu działania i przede wszystkim zgodności z chirurgicznym dezynfekcją dłoni - powinny spełniać wymagania normy EN 12791.

 

Pamiętaj - podstawa utrzymania higieny to zastosowanie wysokiej jakości środków o odpowiednim przeznaczeniu i spektrum działania.

 

Inne polecane działy:

pixelpixelpixelpixelpixel